Anna Handarbeiten Magazin on Instagram
| Username | @anna_handarbeiten |
|---|---|
| Audience | 6064 |
| Posts | 1.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.4K |
| Country | Germany |
| Categories | handicrafts knitting crochet sewing diy crafting yoga garden handmade gifts home decor patterns |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioStricken | Häkeln | Nähen | Sticken ️ Kreativ | Für Anfänger & Profis Dein Magazin für Handarbeit & DIY ️ Jeden Monat neue Anleitungen |
Instagram Insights
| Followers | 6.1K |
|---|---|
| Following | 165 |
| Highlights | 17 |
| IG Media | 1.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 40.8 |
| Avg comments | 2.4 |
| Avg interactions | 43.3 |
| Avg video views | 526.7 |
| Engagement rate | 0.7% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/17/2026, 7:35:00 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 11:23:33 AM |