Amazon DE on Instagram
| Username | @amazonde |
|---|---|
| Audience | 237431 |
| Posts | 1.6K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.6K |
| Country | Germany |
| City | Kaiserslautern |
| Categories | Shopping & retail amazon e-commerce shopping technology home decor gadgets logistics contests product reviews customer service ai |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioIn dieser Bio, Humor ist Pflicht, Folgt mir, denn hier gibt's stets 'n Lächeln im Gesicht |
Instagram Insights
| Followers | 237.4K |
|---|---|
| Following | 32 |
| Highlights | 4 |
| IG Media | 1.6K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 5 |
| Avg likes | 849.7 |
| Avg comments | 4347.6 |
| Avg interactions | 5197.3 |
| Avg video views | 23696.8 |
| Engagement rate | 2.2% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/17/2026, 7:00:03 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:26:44 AM |