Architectural Digest Germany on Instagram
| Username | @ad_germany |
|---|---|
| Audience | 689478 |
| Posts | 10.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 10.4K |
| Country | Germany |
| Categories | Blogger architecture design interior design lifestyle paris milan home decor luxury fashion art |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioThe International Design Authority @cn.impressum.datenschutz |
Instagram Insights
| Followers | 689.5K |
|---|---|
| Following | 19 |
| Highlights | 0 |
| IG Media | 10.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 1 |
| Avg likes | 1661.2 |
| Avg comments | 10.6 |
| Avg interactions | 1671.8 |
| Avg video views | 60974.0 |
| Engagement rate | 0.2% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 5:00:41 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:17:14 AM |