Laura Muthesius & Nora Eisermann on Instagram
| Username | @_foodstories_ |
|---|---|
| Audience | 978599 |
| Posts | 2.1K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 2.1K |
| Country | Germany |
| City | Berlin |
| Categories | food food photography food styling gluten-free recipes home decor kitchen design tablescapes countryside living seasonal recipes photography lifestyle |
| Languages | german, english |
| Bio | Reveal bioOur Food Stories Photographer & stylist - Berlin #ourfoodstoriesstudio Location & holiday rental: @st.oak_apartments Interior: @_designtales_ Blog: |
Instagram Insights
| Followers | 978.6K |
|---|---|
| Following | 646 |
| Highlights | 39 |
| IG Media | 2.1K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 5748.2 |
| Avg comments | 151.0 |
| Avg interactions | 5899.2 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 0.6% |
| Business contact | CALL |
| Latest media captured | 4/10/2026, 1:22:05 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:14:41 AM |