Laura Muthesius & Nora Eisermann on Instagram
| Username | @_designtales_ |
|---|---|
| Audience | 253708 |
| Posts | 1.6K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.6K |
| Country | Germany |
| City | Berlin |
| Categories | interior design home decor renovation scandinavian style kitchen design bedroom design loft living photography styling german interior blogger |
| Languages | english, german |
| Emails | contact.designtales@gmail.com |
| Bio | Reveal bioPhotographer & Stylist based in Berlin Current renovation project: @st.oak_apartments For requests: contact.designtales@gmail.com |
Instagram Insights
| Followers | 253.7K |
|---|---|
| Following | 533 |
| Highlights | 21 |
| IG Media | 1.6K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 0 |
| Avg likes | 3100.0 |
| Avg comments | 99.3 |
| Avg interactions | 3199.3 |
| Avg video views | 0.0 |
| Engagement rate | 1.3% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/14/2026, 4:10:35 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:22:50 AM |