Katrin Dworack on Instagram
| Username | @_colorfulhome_ |
|---|---|
| Audience | 197323 |
| Posts | 1.4K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.4K |
| Country | Germany |
| City | Hamburg |
| Categories | Digital creator home decor interior design diy flowers spring family garden colorful home inspiration decor ideas |
| Languages | german |
| Bio | Reveal bioππ₯ππ‘π πππ₯ππ ππ‘ ππππ‘ ππ¨πππ¨π¦π οΈππππππ π΄π’π π§πππ‘ππ π£ππ π΄πππ‘ππ πππ‘ π£πππ π»πππ§ π’ππ πΎππππ‘ππ£ππ‘πΜπ‘ FLOWERS FOREVER DECOβ’GARDENβ’COLORSβ’DIY ππ’π WINNER HH |
Instagram Insights
| Followers | 197.3K |
|---|---|
| Following | 481 |
| Highlights | 28 |
| IG Media | 1.4K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 4 |
| Avg likes | 1222.2 |
| Avg comments | 65.3 |
| Avg interactions | 1287.5 |
| Avg video views | 13621.3 |
| Engagement rate | 0.7% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/16/2026, 9:55:59 AM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:28:09 AM |