Katharina • Interior & Design on Instagram
| Username | @__katharinamaria |
|---|---|
| Audience | 121652 |
| Posts | 1.3K |
| Videos | 0 |
| Images | 0 |
| Media | 1.3K |
| Country | Germany |
| City | Berlin |
| Categories | Digital creator interior design minimalism scandinavian design japandi home decor kitchen design spring flowers bedroom design living room design ikea |
| Languages | german, english |
| Emails | katharina.berlin@jerry-s.com |
| Bio | Reveal bioInterior & everyday aesthetics. Calm spaces, slow living with Tilda Founder @edel_weiss_shop @impressum_katharinamaria katharina.berlin@jerry-s.com |
Instagram Insights
| Followers | 121.7K |
|---|---|
| Following | 280 |
| Highlights | 19 |
| IG Media | 1.3K |
| Sampled media | 12 |
| Sampled videos | 3 |
| Avg likes | 597.6 |
| Avg comments | 29.7 |
| Avg interactions | 627.3 |
| Avg video views | 5865.3 |
| Engagement rate | 0.5% |
| Business contact | UNKNOWN |
| Latest media captured | 4/12/2026, 5:54:14 PM |
| Last IG refresh | 4/17/2026, 8:39:23 AM |